Dünyanın en büyük 10 dev depolama alanı

4.3 milyon metrekarelik depolama alanı olur mu demeyin. Büyük bir kasabayı içine alacak kadar geniş alana sahip bu dev alanlardaki haretlilik şehirlerde bile yok. Kamyonlar, forkliftler, dev hidrolik sistemler, yüzlerce metrelik raf sistemleri, akıllı paketleme ve taşıma sistemleri binlerce çalışan… 24 saat durmayan hareketlilik var buralarda.

banner82
Dünyanın en büyük 10 dev  depolama alanı
banner95

Üretim dünyada sürekli artıyor. Üretimi artırmak için de farklı bölgelerden ve farklı ülkelerden binlerce farklı çeşit ürün tedarik ediliyor. Üretimin sekteye ugramaması için tedarik süreçlerinin çok iyi işlemesi gerekiyor.  Bunun için iyi bir altyapı ve ürünlerin etkin şikilde işlemesi ve depolanması için geniş ve uygun alanlara ihtiyaç var. Yapılan işi büyüklüğü ve verilen hizmete göre bu alanların teknolojisi ve genişliği değişebiliyor.

Biz de dünyanın en büyük depolama alanlarını araştırdık. Ortaya birbirinden büyük dev depolar ortaya çıktı. Tabi bunları sınırlandırmak gerekiyordu. Biz de sizin için dünyanın en büyük 10 depolama alanını seçtik.  Bu 10 depo alanının toplam büyüklüğünü somut olarak ortaya koymak gerekirse 293 futbol sahasına eşit diyebiliriz. 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2016, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71