Aksaray'a Tır ve kamyon garajı

Aksaray’da Belediye ve TOKİ işbirliği ile yapılacak olan küçük sanayi sitesi projesi içerisine uzun ve geniş araçlar için Kamyon ve TIR garajı inşa edilecek.

banner82
Aksaray'a Tır ve kamyon garajı
banner95

Kamyon-TIR Garajında,şoförler konaklama, market gibi ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve şoförlerin dinlenmelerini sağlayacak bir sosyal tesis özelliğinde olacak. Yeni proje, şehirdeki kamyon ve TIR parkı sorununa büyük bir ölçüde çözüme kavuşturacak.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, açıklamasında Aksaray’a kazandırılan yatırımlara her gün bir yenisinin daha eklendiğini söyleyerek “Kamyon ve TIR garajı projesi Aksaray’ımız için gerekli olan hizmetler arasındaydı. Yapılacak olan garajın fiziki yapısı şehirdeki tüm nakliyecilerin, faaliyetlerini burada sürdürebilmelerine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu sayede şehirlerarası yük taşımacılığı yapan kamyon ve TIR şoförlerinin sabit bir yeri olacak ve ihtiyaçlarını bu noktadan karşılayabilecek. Böylece karayolu taşımacılığı yapan kamyon ve TIR’ların şehir merkezine girmelerine gerek kalmayacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2016, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71