3. köprü lojistikçinin hızını arttıracak

3. Köprü'nin açılmasıyla yeni güzergahta günün her saati taşıma yapılabileceğini söyleyen Batu International Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, bu durumun sefer sayılarını, dolayısıyla da ihracatı attıracağını, hızlandıracağını dile getirdi.

banner82
3. köprü lojistikçinin hızını arttıracak
banner95
27 ay gibi rekor bir sürede tamamlanan 3. Köprünün açılmasıyla birlikte ağır vasıtaların bu güzergâhı kullanması da zorunlu hale geldi. Önceleri 2. köprüyü kullanmak zorunda olan ve İstanbul içinde belirli saatlerde geçmesi gereken tır ve kamyonlar, artık yeni güzergahı, yürüme yasağı olmadan, günün her saati kullanabilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Batu International Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, yürüme yasaklarının ortadan kalkmasının lojistik sektörü için büyük bir avantaj olduğunu dile getirdi.

3. Köprünün Avrupa’dan Asya’ya yapılan ticaret amaçlı transit geçişleri artıracağını savunan Taner Ankara, aynı zamanda ağır vasıtaların şehir içi trafiğine girmemesiyle birlikte, trafik yoğunluğunun ve dur-kalk maliyetlerinin de azalacağını belirtti.

“Lojistik sektörünün trafikte kaybettiği yakıt ve zamanın değeri yaklaşık 3 milyar Euro tutarında” diyen Taner Ankara, sektör olarak önlerini görebileceklerini, teslimatların zamanında yapılabilmesinin mümkün hale geleceğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71