Müşteriler paket hizmet almak istiyor

SGLOG Lojistik ve Servis Hizmetleri Genel Müdürü Selçuk Gültekin, lojistik sektöründe müşterilerin tek yerden paket hizmet, hasarsız ve zamanında teslim talep ettiklerine dikkat çekerek, beklentileri karşılamak üzere organize olduklarını söyledi.

banner82
Müşteriler paket hizmet almak istiyor
banner95

 

SGLOG Lojistik ve Servis Hizmetleri Genel Müdürü Selçuk Gültekin “Müşterilerin şikayeti, her işlem için ayrı ayrı firmalarla çalışmak müşteriyi yormaktadır. Müşteriler bir firma ile çalışıp yurtiçi-yurtdışı taşıması, gümrük işlemleri, depolama ve ürünlerinin dağıtımından önce kesme-montaj gibi hafif üretim, paketleme ve etiketlemesinin yapılmasını istiyor” dedi. SGLOG Lojistik tüm sektörlere hizmet verdiklerini belirten Gültekin, “Müşterilerimize sadece Taşımacılık, Depolama, Gümrük işlemlerinin yanı sıra en büyük özelliğimiz müşterilerimize danışmanlık hizmeti yapmaktadır. Örnek bir müşterimiz bizden fabrikasının içinde depo yaptıracağını bildirdi ve bizlerde müşterimiz için en uygun depo ve sistem kurulumunu yaptık. Müşterimizin her sorununu bizim sorunumuz olarak görmekteyiz” diye konuştu.

 

Sürücülere personel sözleşmesi yapılmalı

Taşımacılık ve lojistik sektöründeki rekabetin her geçen gün daha da zorlaştığına dikkat çeken Gültekin, “Artan arz, beraberinde hizmet fiyatlarında düşüşü gündeme getiriyor. Artan maliyetler karşısında zaten zor ayakta duran firmalar, karların minimum seviyelere inmesi nedeniyle zorlu bir dönem yaşıyor. Taşıma sektörüne özel bir istihdam grubu olan yurtiçi ve yurtdışı sürücülere yönelik çalışma şartnamelerinin iş sözleşmesinden ayrı olarak belirlenmesi gerekir. Sürücüler, özel olarak gümrük mevzuatı, sağlık ve çevre mevzuatı, trafik mevzuatı, araç kullanım kuralları, pasaport, ehliyet şartları kapsamında ciddi bir bilgi ve teknik donanım ihtiyacı içindedir. Bu personelin hizmet kapsamı ve çalışma şekli genel personel uygulamalarından tamamen farklıdır. Sürücüler tam zamanlı çalışan statüsünde değildir ve kullandıkları araçlar çalıştıkları şirkete aittir. Bu kapsamdaki personel sözleşmelerinin de bu farklılıklar gözetilerek düzenlenmesi büyük önem arz etmektedir.” şeklinde konuştu. Bir ürünün satış fiyatının yüzde 4 ile 20‘sini lojistik giderleri oluşturduğuna işaret eden Gültekin,  Türkiye’nin lojistik üs olma iddiası için şunları söyledi: “Ülke lojistiği için coğrafya avantajı maalesef tek başına yetmemektedir, fiziksel ve kurumsal alt yapılar en az coğrafya kadar önemlidir. Bu çerçevede ülkemizin Lojistik Master Planına gereksinimi vardır. Lojistik Master Planı ise ülkemizin sanayi ve ticaret envanteri ve projeksiyonlarının yapılmasını gerektirir. Lojistik bölge yer, fonksiyon ve büyüklükleri başka bir şekilde belirlenemez. Lojistiğin taşımacılıktan çok daha geniş bir bakış açısına sahip olduğu unutulmamalıdır. Tedarik zinciri yaklaşımı ile lojistik yol haritamız çizilmezse LPI’nde ülkemizi ileride daha alt sıralarda da görebiliriz.”

 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71