Temsa Otomotiv Mühendisliği Bölümü açıldı

Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği Bölüm binası ve laboratuvarları, düzenlenen törenle açıldı.

banner82
Temsa Otomotiv Mühendisliği Bölümü açıldı
banner95

Temsa Otomotiv Mühendisliği Bölüm binası ve laboratuvarları, Balcalı Hastanesi Dr. M. Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binası ve 12 yatırımın temel atma töreni ile birlikte 30 Nisan 2016 Cumartesi günü açıldı. Açılışı Adana Milletvekili Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Mustafa Büyük, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, TEMSA Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Ürün Müdürü Mert Özkaynak ve ARGE Müdürü Murat Demirdüzen birlikte yaptı.

Açılış töreni Adana Milletvekili Ömer Çelik’in konuşması ile başladı. Çukurova Üniversitesi’nin dünyada ilk 500, Türkiye’de ilk 10 başarılı üniversite ve yaptığı bilimsel çalışmalar ile TÜBİTAK’tan kabul gören ilk 5 üniversite arasında olduğunu belirten Çelik, çalışmalarda yenilikçi olmanın artık bir şart olduğuna, başarının yenilikçi ve girişimci olmaktan geçtiğine vurgu yaptı.

Ömer Çelik’ten Temsa’ya plaket

Çukurova Üniversitesi ve Temsa iş birliği için Ömer Çelik, Temsa yönetimine teşekkür plaketi takdim etti. Çelik’in özel teşekkürlerini ilettiği Temsa yönetimi, bu iş birliğini gelecekte yapacak iş birlikleri için önemli bir ilk adım olarak gördüklerini belirtti.

Temsa Ar-Ge & Yenilikçilik ve Girişimcilik (YG) Odası

Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği binasında yer alan Temsa Ar-Ge & YG odası açılış sonrasında ziyaret edildi. Temsa Ar-Ge & Yenilikçilik ve Girişimcilik odası öğrencilerin, akademisyenlerin ve Temsaçalışanlarının buluşma noktası olacak. Bu oda aynı zamanda Temsa YG Maker laboratuvarının uzantısı niteliği taşıyacak. Bu laboratuvarda yazılım ağırlıklı mekatronik ürünlere odaklı çalışmalar yapılarak, çıktılar Temsa’nın geliştirdiği akıllı ve elektrikli araçlarda uygulanacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71