Otomotivin duayen ismi Mustafa Koluman vefat etti

Mercedes-Benz’in en büyük bayilerinden , Mercedes-Benz Türk A.Ş.nin ortaklarından, Koluman Holding’in kurucusu Mustafa Koluman, 85 yaşında vefat etti. Merhumun cenazesi 11 Temmuz’da Koluman Tarsus/Yenice üretim tesislerinde yapılacak törenin ardından Mersin Muğdat Camii’ndeki öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Mersin Büyükşehir Asri Mezarlığı’na defnedilecek.

banner82
Otomotivin duayen ismi Mustafa Koluman vefat etti
banner95

Mustafa Koluman,1965 yılında mümesillik ve ithalat alanında çalışmak üzere Koluman şirketini kurdu. 1984 yılında Mercedes Benz Türk A.Ş.’nin Türkiye’deki yeniden yapılanması sürecinde Aksaray Kamyon Fabrikasının kuruluşuna ön ayak oldu. İlerleyen yıllarda kamyon fabrikasının ilave yatırımlar ile kapasitesinin artırılmasına da önemli katkılarda bulundu.

Avrupa’nın bir çok lider markasından know-how transferi yapmak suretiyle başlamış olduğu üretim hamlesine 2010 yılından itibaren ‘’Koluman’ markası ile devam etti. Şirket geçtiğimiz günlerde 2018 yılına kadar tamamlayacağı 100 milyon euroluk Tarsus fabrika tevzi yatırımını basına açıklamıştı.

Kurucusu olduğu şirketlerden Koluman Motorlu Araçlar A.Ş.  Forbes dergisinin Türkiye’nin 2015 yılı ilk 500 büyük özel şirket sıralamasında 91.sırada yer alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71