İveco Öz Gözde’den 30 milyonluk fabrika gibi tesis

İveco bayilerinden Öz Gözde Otomotiv, Ankara’daki yetkili satıcı ve servis merkezini yeni yerine taşıdı. 30 milyon liralık bir yatırımla hayata geçen tesis, kapsadığı alan, sunduğu hizmet ve teknolojik yatırımlarıyla bir fabrikayı andırıyor. Tesis İveco’nun Türkiye’deki en modern tesisi olma özelliğini de taşıyor. Öz Gözde Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erol Arslan, bu dev yatırımı İveco’ya ve müşterilerine duydukları büyük güven nedeniyle gerçekleştirdiklerini söyledi.

İveco Öz Gözde’den 30 milyonluk fabrika gibi tesis
banner95
Iveco’nun Ankara bayisi ve yetkili servisi Öz Gözde Otomotiv 17 Kasım’da yeni merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Iveco’nun Bursa ve Eskişehir bayisi de olan Özgözde Otomotiv, Ankara Ostim’de bulunan merkezini dev bir yatırımla, yeni merkezine taşıdı. Ankara Susuz’daki merkezin açılışına çok sayıda davetli katıldı.

 
Iveco Araç Genel Müdürü Roberto Camatta, Öz Gözde Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erol Arslan

EN BÜYÜK ÖNCELİK MÜŞTERİ
Öz Gözde Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erol Arslan açılış öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplarken, işin çıraklığından geldiğine ve müşteri memnuniyetinin her şeyden önce geldiğini söyledi. “Müşteri olmazsa bu tesisin ne önemi var” diyen Arslan yapılan bu deva yatırımın öncelikle müşteri ve Iveco’ya duydukları büyük güveninin sonucunda gerçekleştiğini söyledi. Arslan, “Takımımız iyi, müşterilerimizin bize olan güveni tam, ürünümüz iyi. Ürün gamı dünyada en geniş markalardan bir tanesiyiz. Sonuçta bu bir takım oyunudur. Hiç kimse tek başına bir şey yapamaz. Ben ekibime arkadaşlarıma hep şunu söylüyorum. Güven çok önemli. Biz satış sonrasından gelen bir şirketiz. Bizim satış sonrası hizmetlerimiz çok iyi olduğu için en zor anlarda bile iş yapabilen bir şirketiz. Biz müşterilerimizle birlikte yol alıyoruz. Bizim sloganımız şu: Müşteri varsa siz de varız.” diye konuştu.”
 

AYNI ANDA 20 ARACA HİZMET
Açılışta da davetlilere özel bir konuşma gerçekleştiren Öz Gözde Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erol Arslan, “Biz Iveco’nun güçlü geleceğine inanıyoruz ve bugün modern yeni tesisimizi Iveco’nun en yeni ürünleri ile  Daha İyisi İçin Çalışıyoruz sloganı ile tanıtmakdan mutluluk duyuyoruz. 6 bin 400 metrekaresi açık alana sahip olan Ankara Susuz tesisi  3 bin 600 metrekaresi kare kapalı alana sahip olup, toplamda 10 bin metrekarelik alana oturmaktadır. 2 bin 100 metrekare servis alanı ile   aynı anda   20  araca hizmet verebilecek kapasitede. 550 m2 modern kapalı showroomda aynı anda  7 kamyon sergilenebiliyor, dışarıdaki teşhir alanında ise aynı anda 50 kamyon sergileme imkanına sahibiz”


EN MODERN TEKNOLOJİYLE DONATILDI

64 personelin çalıştığı yeni tesisi çevreci bir yaklaşım ile inşa ettiklerini belirten Erol Arslan tüm çalışma alanlarının havalandırmasını en modern sistemler ile donattılarını belirtti. Iveco’nun 3,5 tondan ağır vasıtaya geniş bir ürün gamına sahip olduğunu belirten Erol Arslan Susuz’daki yeni tesisin hem satış hem de ağır vasıta ve hafif vasıta servisi için en optimum nokta olduğunu belirtti. Ankara, Bursa ve Eskişehir tesislerinin kendi öz malları olduğunu belirten Erol Arslan bu şekilde kendi tesislerine daha rahat yatırım yapabildiklerini ifade etti.
 
 

IVECO’NUN GURUR DUYDUĞU YATIRIM
Iveco Araç Genel Müdürü Roberto Camatta da basın mensuplarının Öz Gözde Otomotiv’in yaptığı yeni yatırımın Iveco markasına ve hizmetlerine neler katacağı ile ilgili sorularını cevaplandırdı.
 Roberto Camatta, Iveco bayileri içiresinde yapılan en büyük yatırım olduğunu ve bundan gurur duyduklarını söyledi. Pazarın 2014 ve 2015’te olduğu kadar son 2 yılda iyi olmadığına dikkat çeken Camatta, “Ona rağmen Erol Arslan bu yatırımı gerçekleştirdi.” dedi. Iveco olarak en büyük önceliklerinin müşteriye daha iyi hizmet vermek ve müşteriye daha yakın olmak olduğunu söyleyen Camatta, satış sonrası hizmetlerde kendilerini geliştirmek istediklerini ve esas önceliklerinin de bu olduğunu aktardı. Camatta, “Ankara gibi önemli bir şehirde böyle bir tesis Iveco markasını müşteri gözünde daha iyi yere getiriyor. Satış sonrasında müşteriye daha yakın oluyoruz. Şu anda bile tesis doldu. Faydalarını görmeye başladık. Servise gelen araç sayısında artış var. Öz Gözde hem Iveco’ya güveniyor hem kendisine güveniyor.” diye konuştu.

 

MÜŞTERİYE DAHA YAKIN OLUYORUZ
Daha sonra açılışta bir konuşma gerçekleştiren Camatta, “Biz Iveco Türkiye olarak hızlı büyüyen bir markayız son 9 yılda pazar payımız iki mislinden fazla büyümüştür. Bugün Türkiye’de 3,5 ton ve üstü kamyon segmentinde 3. Markayız. Bu büyümede Özgözde’nin katkısı büyüktür. Özgözde  bu dönemde Bursa ve Eskişehir dahil olmak üzere 3 yeni tesisini hizmete sunmuştur, bu yıl da yeniden yapılanma çalışmalarımız çerçevesinde Özgözde’nin  gördüğünüz yeni, modern tesisini hizmete sunuyoruz. Amacımız hem ürün hem hizmet anlamında tüm gücümüz ile  müşteriye daha yakın olmak. Ben sayın Erol Arslan ve ailesine bu modern tesisi inşa ederek Iveco’ya olan inancını gösterdiği için teşekkür ediyorum. Ayrıca her yeni açılan, yenilenen tesis o bölgenin gelişimine katkıda  bulunmaktadır. Ankara’da güçlü bir şekilde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz”,
 

Törende IVECO genel müdürü Roberto Camatta, Erol Arslan’ a günün anısına bir plaket takdim etti. Çok sayıda davetlinin hazır olduğu törende Erol Arslan, Roberto Camatta  kurdela keserek tesisin açılışını yaptılar.


 
2.100 METREKARELİK SERVİS ALANI
Öz Gözde Otomotiv Servis Müdürü Ali Osman Kabakçı da basın mensuplarına tesisi gezdirerek bilgiler verdi. Tesisin en son mevzuata uygun ve çevreci bir tesis olduğunu söyleyerek en son teknolojilerin kullanıldığını aktardı. Aynı anda 20 araca hizmet verebildiklerini aktaran Kabakçı, toplam 10 bin metrekarelik bir alana kurulu olduklarını, 3.600 metrekarelik kapalı alanlarının bulunduğunu bunun 2 bin 100 metrekarelik servis alanına ayrıldığını söyledi.

 
Öz Gözde Otomotiv Servis Müdürü Ali Osman Kabakçı

 ÖZGÖZDE OTOMOTİV
Öz gözde Otomotiv ticari hayatına 1989 yılında Ankara’da başlamıştır.
IVECO ile birlikteliği ise 1996 yılında yine Ankara’da başladı. 2003 yılında Bursa,2010 yılında ise Eskişehir’le devam etmiştir.
2004 yılında Ankara, 2008 yılında Bursa’da ünite satış yetkisi almıştır.
2010 yılı kasım ayında Eskişehir satış noktası devreye girmiştir.
2013 yılı mayıs ayında Eskişehir 3s hizmet noktası devreye girmiştir.
2017 Yılı Kasım ayı itibariyle de ANKARA Merkez tesisi çalışmaya başlamıştır
Bugün IVECO ile olan birlikteliği her geçen gün güçlenerek devam etmektedir.
Ankara’da merkez binada , Bursa’da iki noktada ve Eskişehir’de bir noktada toplam 4 noktada 126 çalışanı bulunan Öz Gözde’nin bugün itibariyle tesisleri 60.000 metrekarelik bir alana yayılmış durumdadır.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71