Çin ticaretine TSE dopingi

Türk Standartları Enstitüsü’nün geliştirmiş olduğu yönetmelik ve yaptırımlar sonrası Çin mallarının kalitesinin güvence altına alınması pazardaki ağırlığın artmasında etkili oluyor.

Çin ticaretine TSE dopingi

Türk Standartları Enstitüsü’nün geliştirmiş olduğu yönetmelik ve yaptırımlar sonrası Çin mallarının kalitesinin güvence altına alınması pazardaki ağırlığın artmasında etkili oluyor.

Mutlu Doğan
Mutlu Doğan
08 Mart 2016 Salı 10:50
Çin ticaretine TSE dopingi

Son yıllarda dünya ticaretinden aldığı pay hızla artan Çin, dünyanın bir numaralı tedarikçisi, ihracatçısı konumunda yer alıyor. 2010 yılı itibariyle Çin’in dış ticaret hacmi 3 trilyon dolara yaklaşırken; Türkiye, Çin’in ihracat yaptığı ülkeler arasında yüzde 0,76’lık payı ile 25. sırada bulunuyor. Her geçen gün Çin’in ihracatında Türkiye’nin aldığı pay, Çin’de yapılan Türk Standartları Endüstrisi (TSE) kontrolleriyle artış gösterdi. TSE, Türk firmalarının birebir ticaret yaptığı Çinli üreticilerinin de kalite kontrollerini sağlıyor. Çin ile Türkiye arası ticaretin en önemli platformlarından olan China Homelife Turkey Fuarları kalite kontrolleri, ticari ilişkilerin sürekliliği, danışmanlık, tercüman ve protokol işbirliklerinin sağlanması konusunda Türkiye’de Çin ticaretine öncülük etmektedir. 

Çin mallarının Türkiye pazarındaki ağırlığı her geçen yıl artmakta. Özellikle 2011 yılında Türk Standartları Enstitüsü’nün geliştirmiş olduğu yönetmelik ve yaptırımlar sonrası Çin mallarının kalitesinin güvence altına alınması pazardaki ağırlığın artmasında etkili olmakta. Bunun yanı sıra Çin’in ‘İpek Yolu’nun yeniden canlandırılması çalışması, Türkiye’yi ticari anlamda Çin açısından önemli bir ekonomik platform olmaya yöneltmiştir.    

“China Homelife Turkey” Hakkında

2–4 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan China Homelife Turkey fuarı mobilya, ev tekstili, hazır giyim, inşaat malzemeleri, el aletleri, hırdavat, kumaş, dekoratif kumaş, aydınlatma ürünleri, ev gereçleri, elektrikli ev aletleri, hediyelik eşya, tekstil, mutfak ve banyo armatürleri gibi çok sayıda ürün segmentini içinde barındıran geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Kalite kontrolleri gerçekleştirilmiş olan yüzlerce seçkin markanın binlerce ürününün sergileneceği fuarda Çin’i diğer ülkelerden ayıran en büyük özelliği olan alıcıların imkân ve ihtiyaçlarına yönelik ihracat gerçekleştirme politikası ön plana çıkmaktadır. Bu bağlamda, China Homelife Turkey fuarı, Uzakdoğu potansiyelinden faydalanmak isteyen girişimciler için çok büyük bir fırsat olma niteliği taşımaktadır. 

Son Güncelleme: 08.03.2016 10:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner71