banner102

500 kamyon ile İstanbul'da eylem yaptılar

Trafik sigortası priminin yüksekliği, hafriyat döküm alanlarının yetersizliği, ve İstanbul’da bir çok yolun kendilerine yasak olması gerekçesiyle Hafriyat kamyoncuları, TEM’de eylem yaptı. Yaklaşık 500 kamyonun, korna çalarak ilerlediği TEM’de trafik felç oldu.

banner82
500 kamyon ile İstanbul'da eylem yaptılar
banner95
Kamyonlar saat 09.30 sıralarındaArnavutköy'den TEM Otoyolu’na bağlandı. Bütün şeritleri kapatan kamyonlar hızlarını düşürerek trafiğin yavaşlamasına neden oldu. Kamyonlarına  Türk bayrakları asan kamyoncular eylem boyunca korna çaldı. Bir kamyonun önüne asılan ’İnsan gibi çalışıp yaşamak bizim de hakkımız’ pankart dikkat çekti.

Eylem nedeniyle TEM’de uzun kuyruklar oluştu. Ankara istikametine ilerleyen kamyoncular Hasdal sapağından Göktürk-Kemerburgaz istikametine dönüş yaptı. Polis bu yol üzerinde geniş güvenlik önlemi aldı. Kamyoncular Göktürk-Kemerburgaz yolunun yaklaşık yarım saat trafiğe kapattı. Bu sırada yolda olan diğer sürücüler dakikalarca trafikte kaldı. Bazı sürücüler kontak kapatarak yol kenarında yolun açılmasını bekledi.

Kamyonlar, polis tarafından Kemerburgaz sapağında durduruldu. Burada bir TOMA, ve çok sayıda çevik kuvvet polisi bekledi. Kamyoncular burada basın mensuplarına açıklama yaptılar.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER