26 Ocak Dünya Gümrük Günü AHL'de kutlandı

Gümrük İşbirliği Konseyi'nin ilk kez toplandığı 26 Ocak 1953 tarihini hatırlamak, toplumda gümrüklerin işleyişi hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan Dünya Gümrük Günü'nün bu yılki sloganı "İletişim, daha iyi bir işbirliği için bilgi paylaşımı" olarak belirlendi.

banner82
26 Ocak Dünya Gümrük Günü AHL'de kutlandı
banner95

Sloganla; uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve kolaylaştırılmasında işbirliğinin sağlanması, sağlıklı iletişimin kurularak uluslararası eşya, taşıt ve yolcu hareketlerinin mevzuat, kurallar ve standartlara uygun olarak yürütülmesiyle ülke ekonomisine ve güvenliğine katkı sunması amaçlanıyor.
Lokum dağıttılar
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde görev yapan Gümrük Müdürlüğü çalışanları, "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" nedeniyle, yolculara lokum ikram etti.

Havalimanının geliş katındaki gümrüklü salonda ikram edilen şekerlemeleri tadan dünyanın çeşitli ülkelerinden yolcular, "Osmanlı Belgelerinde Gümrük" konulu sergiyi gezdi.

Yolcular, etkinlikten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, havalimanı çalışanlarının "Dünya GümrükGünü"nü de kutladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71